Vianočný punč 2016 a kopa vianočných darčekov (súťaž ukončená)

Je to tak, je to tu znova! Znovu oslavujeme spolu s Lucií a s Alžbetou naše blogové narodeniny, znovu vás ideme vybaviť na Vianoce, ale v tomto roku to bude asi tak trojnásobne väčšie množstvo než v minulom.

Čo sa varí vo Vianočnom punči v roku 2016

Najprv staré známe veci

Tak ako minulý rok, aj v tomto roku sa bude súťažiť na troch bloch zároveň, na všetkých troch už od dnešného dňa. A stačí vám pridať sa hoci len do JEDNEJ, aby ste sa dostali do finálovej žrebovačky.

Lucie a Knihy dětem bude mať súťaž otvorenú do 7. decembra. Bude žrebovať troch z vás.

Alžbeta a Pampúch bude súťažiť do 14. decembra. Aj Alžbeta bude žrebovať troch.

Viki a Čítajme si spolu (teda my) zase súťaží až do 19. decembra. A čudujsasvete, aj ja budem žrebovať troch z vás.

Novinky v tomto roku

1. Máme pre vás pripravené tri bleskové súťaže, o ktorých nebudete vedieť vopred. Ha! Môžu sa objaviť v strede dňa, večer či ráno, môže to byť na Facebooku alebo na Instagrame, a vy musíte byť v strehu. Každá z nás zadá svoju úlohu a presne vysvetlí ako máte odpovedať, dokedy je možné odpovedať a kedy bude žrebovanie. Pozor pozor, žiaden iný spôsob uvádzania odpovedí než ten, ktorý každá z nás uvedie nebude akceptovaný. (A áno, aj odpovede na flash súťaže idú do finálovej žrebovačky.)

2. Finálová žrebovačka bude TROJžrebovačka. Tri finálové balíky budeme žrebiť a jeden je krásnejší než druhý. Udeje sa tak 20. decembra večer po ôsmej. (Skúsime to live na Facebooku, uvidíme, či motyka vystrelí.) Ako som písala, stačí zapojiť sa do jednej jedinej jedinkatej a ste vo finálovom žrebovaní – a samozrejme čím viac, tým lepšie.

Vo finálových balíkoch budú okrem vecičiek pre deti v tomto roku aj knižky pre rodičov. (Konečne, že?) (Tie rodičovské pre vás zabezpečili ich vydavateľstvá Grada, Zelený kocúr a Paseka.) A okrem nich aj ďalšie nádherné vzácne kúsky. V balíku číslo jeden si nájdete okrem darčekov, knižiek a jednej knižky podpísanej autorom (!) aj zbožňované Mapy od vydavateľstva Host. V balíku číslo dva zase okrem darčekov a knižiek (a zase jednej podpísanej autorom – aj s ilustráciou) nájdete prekrásny rozprávkový pytlík, ktorý nám venovali Pikle z pykle. Nuž a v treťom víťaznom balíku okrem kníh a darčekov budete mať  … tam-da-da-dáááá … neuveriteľnú Žiža búdku by Woodidea podľa vášho výberu.

Tu je predpolnočný záznam z predpolnočného žrebovania potom čo sme šli live na Facebooku.

Prvý balíček finálový vyhrala Lenka H.

 • hlavná cena: Mapy (Mapy!) od vydavateľstva Host
 • prekrásny plecháčik rozprávkový s ilustráciami k Pippi (a sú to tie prvé a pôvodné ilustrácie) od pražskej rozprávkovej krajiny menom Pinwheels Books and Coffee
 • parádnu textilnú tašku od Knihy dětem na cesty do knižnice, ilustráciu z ktorej vytvoril samotný náš zbožňovaný Petr Horáček
 • rozkošnú knihonôžku od dvoch blšiek
 • pre rodičov Minecraft: Pruvodne pro rodiče (detí, ktoré od majnkraftu nevedia odtrhnúť zraky, grrrr) vydavateľstva Grada
 • fenomenálneho Tappiho a podivuhodné místo od Paseky (o prvom dieli píše Lucie tuto)
 • O čertovi Pavla Čecha, ktorý je PODPÍSANÝ PAVLOM ČECHOM! (viac o ňom Lucie tuto)
 • a nakoniec audio verziu Rozprávky po telefóne od vydavateľstva Artfórum, ktorú nahovoril Richard Stanke a myslím, že sa na večné veky vpísal do Siene slávy audiokníh. (Akože vážne. Je to neuveriteľný zážitok. )

Druhý balíček finálový vyhrala Andrea R.

 • hlavná cena: Rozprávkový balík s aktivitami a hrami, ktorý nám venovali Pikle z pytle
 • Rozprávky po telefóne v knižnej verzii od Artfóra
 • jednu z najnežnejších kníh tohto roka od Axioma Praha Mám tě ráda (Pampúch si ju číta tuto)
 • Husu Lízu podpísanú a doilustrovanú samotným Petrom Horáčkom od vydavateľstva Portál
 • pre rodičov Výchovný šok, výborná kniha o mýtoch vo výchove detí z dielne Zeleného kocúra
 • ručne šitý pastelkovník aj s pastelkami priamo z rúk veľmi dobre známej Lookrecie
 • a špeci tričko špeci pre tata s nápisom Fathers Can Hug od Fathers Can Hug

Nuž a tretí balíček najfinálnejší vyhrala Anna P.Anna P.

 • hlavná cena: Svietidlo Žiža búdku by Woodidea podľa vášho výberu
 • ručne robený color primer, látkovú knihu farieb a tvarov(aj)  pre bábätká od Iffi, špeciálne pre Vianočný punč 2016
 • Rozprávky po telefóne v knižnej verzii od Artfora
 • audio verziu cenami ovenčených Hlbokomorských rozprávok v nadpozemskom podaní Roba Rotha takisto z dielne Artforum
 • úplne horúceho Filipka Zuzky Štelbaskej, ktorého nám venoval Albatrosmedia
 • Hildu, ktorá sa nedá čítať bez toho, aby ste nestali na nej závislými od vydavateľstva Paseka (a Pampúch sa jej venuje tuto)
 • no a dvojica pre rodičov. Pre mamu tu máme Literární spolek Laury Sněžné, úplne bláznivú Alicu v krajine zázrakov pre dospelých, a pre tatov zase komiks Zátopek o Emilovi Zátopkovi. (Pokojne si, rodičia, tie knihy vymeňte, vychutnáte si obe obaja. Oboje patria medzi to najlepšie čo sa v tomto roku u nás objavilo. Oboje venovalo vydavateľstvo Paseka.

3. Najlepšie nakoniec: či už budete vyžrebovaní alebo nie, každý jeden z vás (rozumej: každý jeden z vás) dostane tesne pred Štedrým dňom darček. Zimomriavky? Máte mať. Tohoročný Vianočný punč je paráda.

Sponzori

Sponozri sú superhrdinovia tohoročného Vianočného punču. Je to tak. Pozrite sa bližšie: nájdete tam celú kopu rozprávkovo ochotných vydavateľstiev a predajcov a hneď vedľa nich odvážnych malopredajcov a rytierov hand-made. Potlesk im všetkým.

Kliknite sem, aby ste si sponzorov mohli obzrieť zblízka.

Čo teraz? Choďte hrať!

Ku Lucii sa dostanete týmto tlačidlom. Šupho!

Ku Alžbete sa dostanete týýýmto tlačidlom. A je tam.

A ku mne zase tadiaľto. Dovi-dopo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *