Našli sme rozprávkové škôlky

Veľa preveľa škôlok sa nám prihlásilo do Prečítaného leta! (Písali sme o tom v tomto článku.) Teraz už ale máme k dispozícii prvú dvadsiatku a neváhame ju použiť. Ale najprv…

Čo získa táto dvadsiatka rozprávkových škôlok?

V balíku od Martinusu nájdu nové a naozaj starostlivo vyberané knihy pre prckov od dvoch rokov, ale takisto aj pre predškolákov. Všetko pre to, aby ste mali na každý týždeň leta čosi nové a zároveň, aby sa k vám dostali ozaj dobré knihy.

Dobré knihy sú tie, ktoré bavia aj dospelákov a zároveň rastú s deťmi. Spočiatku v nich dieťa iba vie ukázať na časť obrázka a pomenovať ho, potom už vie opísať stranu, potom už z ilustrácie začína predpokladať, čo sa asi v príbehu ide stať a nakoniec vám to prerozpráva vlastnými slovami. Samozrejme, toto všetko na škále dvoch-troch rokov. Práve preto v balíku nájdete delikatesy ako je napríklad Môj kocúr Tam Tam o živote obyčajného kocúra (ale zároveň o veľkej láske k nemu), Špinušku, ktorá má najmilšie srdce na svete, no do pol hodiny je špinavá nech sa akokoľvek snaží alebo Justínku a asistenčného jednorožca pre predškolákov o Justínke, ktorej chýba fantázia. Takisto je tam Lily a Momo, Leon Neón alebo paráda hľadacia kniha bez slov Poďme objavovať Slovensko!. V balíku ale nájdete aj horúcu novinku Medzi nebom a morom, zvláštnu a krásnu obrazovú knihu, do ktorej sa menšie deti budú iba dívať a žasnúť a väčšie postupne prenikať do príbehu o vyrovnávaní sa s s odchodom starého otca. Aj takéto knihy naše deti potrebujú – ale na začiatok úplne stačí, ak si nimi budú iba listovať a skúmať obrazy. Aj zážitok z pozerania sa ráta.

Všetci ste vyhrali

Ak sa na vás neusmialo šťastie, no prihlásili ste sa do súťaže, čoskoro k vám docestuje krásna 25 percentná Martinus zľava na nákup detských kníh. (Ďakujeme, Martinusáci, za túto super službu.) Výber aj počet je na vás, no pokojne sa môžete nechať inšpirovať našim výberom do Prečítaného leta. Pevne veríme, že aspoň toto vás poteší.

A teraz finálová dvadsiatka: 

SMŠ Wonderland, Bánovce
MŠ Hôrky, Žilina
MŠ Stožok, Detva
ZŠ s MŠ Ráztočno, Handlová
MŠ TatraKUK, Ružomberok
Montessori Kolibrík, Lučenec
MŠ Nižný Klátov
Ateliér Les, Bratislava
MŠ 8. mája, Šaľa
MŠ Štítnická Rožňava
MŠ Na Starej tehelni, Banská Bystrica
MŠ Bošany
ZŠ s MŠ Turčianska Štiavnička
ZŠ s MŠ Do Stošky, Žilina
SMŠ Montessori, Zvolen
MŠ Kukučínova 1, Vranov nad Topľou
Baby Academy, Nové Zámky
OZ Lienka, Vavrečka
MŠ s vyučovacím jazykom maďarským, Belá
MŠ Dolná Súča

Čo ak ste nás našli až teraz?

Ak ste škôlka a Prečítané leto ste objavili iba teraz, ešte stále sa môžete zapojiť do samotného programu. Stačí v ňom iba každý deň trochu čítať deťom podľa tém Prečítaného leta. Môžete použiť naše knižné tipy, môžete povyberať čosi z vašej škôlkoknižnice, môžete siahnuť po domácich kúskoch. A čítanie sa vôbec nemusí diať pred spaním – práve naopak, čím dobrodružnejšie miesta na čítanie nájdete, tým viac decká čítanie baví.

Čítanie si môžete doplniť hrami alebo výletmi podľa tém Prečítaného leta (na každý týždeň jedna) a robiť čokoľvek vám už napadne alebo koľko kolegýň a detí máte aktuálne v práci.

A ak ste rodičia, tak vy už nečakajte vôbec na nič. Rovno si kliknite na Prečítané leto, zaregistrujte sa na našu čitateľskú mapu a ste tam.

A ešte jedno špeciálne ďakovanie

Martinusu, že celú túto akciu spáchal veľmi ochotne, s porozumením a ešte aj s humorom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *