Prvá stovka a súťaž s ABCbooks

Na Instagrame je vás už sto!

A pre tento malý rodinný projekt z obývačky je  to dôvod na oslavu! Sme preto vďační, že bratislavké kníhkupectvo ABCbooks nás podporilo dvomi nádhernými knihami do súťaže.

Majiteľkou ABCbooks je neuveriteľne príjemná mamina štyroch detí, ktorá očividne vie, prečo sa rozhodla ponoriť sa do obchodu s knihami. Vzhľadom na počet detí má toho naozaj veľa načítané, takže vám vie všakovako poradiť (zhodli sa na tom instagramové mamky).

Ona sama o počte svojich detí a čítaní s nimi vraví toto:

Všetkým deťom sme poctivo každý večer od malinka čítali, a oplatilo sa. Vypestovali si tak lásku ku knihám a čítaniu, a dnes čítajú veľa a nemajú problém prečítať knihu v slovenčine či angličtine (a najstaršie už aj v nemčine). Som presvedčená, že vďaka tomuto pravidelnému „cvičeniu mozgu“ dnes nemajú absolútne žiadne problémy v škole.

 

Milujem knihy pre deti. S láskou každý večer dcérke čítam, a spolu s ňou tak vchádzam do zázračného rozprávkového sveta. Vďaka mojej práci máme knižnicu znova a znova plnú krásnych anglických kníh, takže sa vždy máme na čo tešiť.

 

ABCbooks, ako môžete usúdiť aj z názvu, sa zameriava na používané detské knihy v anglickom jazyku. Vekovo nájdete tituly pre najmenšie deti po školákov. Ide prevažne o tituly z vynikajúceho vydavateľstva Usborne, a k tomu tiež o napríklad americkú klasiku, ktorou je Dr. Seuss, súčasného veľmi populárneho Olivera Jeffersa, a samozrejme, nutnosti ako je Peppa, Kitty, a podobne.

 

Ceny do súťaže

My sme do súťaže dostali dva vynikajúce tituly. Prvým z nich je The Gruffalo od známej autorky Julie Donaldson. Príbeh šikovnej malej myšky, ktorá napriek svojej maličkosti zvíťazí nad líškou, sovou, hadom a aj samotným Grufalom je svetoznámy: po svete je už postavených niekoľko Grufalo lesných parkov s jeho postavami, a bol aj zanimovaný (a pozor, pomerne strašidelne). Grufalo vyšiel aj v slovenčine vo vydavateľstve Enigma, avšak je dlhodobo beznádejne vypredaný, a nad dotlačou sa neuvažuje. V angličtine je tak krásne hravý, že deti sa vám veršíky naučia prakticky ihneď.

 

The Gruffalo, Julie Donaldson od ABCbooks.sk
The Gruffalo od ABCbooks.sk

 

Autorom druhej výhry pre ďalšieho súťažiaceho je Eric Carle! Eric Carle je náš hrdina, a keďže jeho fenomenálna Húsenička sa ešte vcelku ľahko dá zohnať v slovenčine, ako cenu sme pre vás vybrali jeho Ten Little Rubber Ducks. Je to príbeh desiatich gumených kačičiek, ktoré sa na ceste z továrne nešťastne vysypali z nákladnej lode na hladinu oceánu, a každá doplávala niekam inam. O tejto knižke platí všetko, čo platí o celom Ericovi Carlovi: šťavnaté a svieže kolážové ilustrácie, inteligentný príbeh, pri ktorom dieťa vôbec nevie, že sa niečo dôležité učí (v tomto prípade čísla do 10, vyjadrenie polohy a smeru, morské zvieratá), a vtipný záver.

Ten Little Rubber Ducks, Eric Carle od ABCbooks.sk
Ten Little Rubber Ducks, Eric Carle od ABCbooks.sk

Pridajte sa do súťaže

Ako na to? Všetko sa začína tým, že potrebujete účet na Instagrame, a tiež tam potrebujete sledovať nás, tj. @citajmesispolu.

  1. Na našom účte nájdete medzi poslednými postami práve info o tejto súťaži. K nej od vás chceme napísať komentár o tom, ktorú knihu čítajú vaše deti teraz najviac (a do zátvorky ich vek).
  2. K vášmu komentáru ešte treba taggnúť dvoch známych, s ktorými ste na Instagrame v spojení, a pre ktorých komunita #citajmesispolu môže byť inšpiratívna.
  3. A teraz už len čakať – do nedele!

2 komentáre ku “Prvá stovka a súťaž s ABCbooks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *