Náš najlepší vianočný punč

Náš najlepší vianočný punč

Milí naši superrodičia, toto sme si na vás vymysleli.

Pretože si myslíme, že trochu pozitívneho napätia neuškodí, a neuškodí môcť súťažiť trikrát po sebe. A potom ešte raz. A to všetko do Vianoc.

A to všetko preto, že vám nie je celkom jedno, či deti čítajú a tiež čo čítajú. A tiež preto, že knihomoli sa rodia hlavne v rodinách, kde si knihy škrečkujú rodičia knihomoľov. A my preto vieme, že ak sa celá naša akcia Vianočného punču vydarí, poteší rodičov asi aj viac než obdarované detiská.

A preto.

Tri (slovom tri) ÚPLNE ROZLIČNÉ súťaže pobežia na troch spriatelených blogoch: u nás na Čítajme si spolu, u Malého pampúcha a u Lucie na Knihy dětem. Každá z nich je iná, každá bude mať iné trvanie, každá má svoje vlastné ceny. Zúčastniť sa môžete ktorej len chcete.

Zapojením sa do HOCI LEN DO JEDNEJ sa zapájate do finálneho super žrebovania v závere, ktoré je nastavené tak, aby vám ho kuriér GLS doniesol pred dvere včas.

Ak sa zapojíte do dvoch či troch, zvyšujete svoje šance na finálnu odmenu. A tá je parádna. Nie, nie je to výlet na Maledivy, ale je to kombinácia tvorivosti, nápadov, hravosti a vôbec, dobra. Veď uvidíte. Oslavujeme tak prvý rok blogovania. Oslavujeme tiež, že sme si vo virtuálnom svete naozaj dobre sadli – každý z našich blogov je trochu iný, no naozaj pekne sa stretávame. Tak aj naše tri súťaže.

Súťaž s Čítajme si spolu

Takže čo bude vašou úlohou na tomto blogu? Pomocou jednoduchej appky nižšie nahrať vaše dietko ako hovorí (alebo šušle, tmolí či hatlamilkuje) o svojej obľúbenej knižke. Máte na to 3 minúty, tak ho pokojne nechajte habkať, premýšľať a dumať. Máte deti dve? Pokojne najprv nahrajte to prvé a potom aj druhé, budete mať tak dva vstupy do súťaže. Za predpokladu, že sa potomok rozhodne nespolupracovať alebo že je vo veku, kedy naozaj ani nehovorí, nahrajte odkaz vy a povedzte nám čo číta/robieva najradšej.

Appka je jednoduchá, postupujete podľa krokov 1 – 2 – 3. Po nahratí si svoj odkaz si môžete prehrať (Replay) a prípadne začať odznovu (Reset). Keď sa ho rozhodnete poslať (Send), treba následne zadať meno a email, bez toho vás totiž nevieme zaradiť do posledného žrebovania. No a potom čáry-máry-fuk, po nejakom čase sa odkaz vášho dieťaťa objaví spätne na tejto stránke a vy sa môžete kochať a donekonečna ho počúvať. Prvý odkaz nahral Malý pampúch, nech vám poslúži ako inšpirácia.

Súťaž u nás na blogu pobeží do 18. decembra, máte teda na ňu takmer tri týždne. O polnoci z 18. na 19. decembra vyžrebujeme troch víťazov. (Posledné top žrebovanie sa udeje 20. decembra, ale o tom neskôr.)

Technické šalala: appka funguje aj na mobilných zariadeniach, avšak na niektorých starších Androidoch a iPhonoch vraj občas zadrháva funkcia prehratia si odkazu pred tým, než ho odošlete. Ak by to mal byť váš prípad, môžete ho odoslať bez kontroly. Alebo ak nie, tak to vyskúšajte v pokoji a s kakavkom znova napríklad s notebookom. Takisto môžete nahrať čítanie len tak do mobilu obyčajnou funkciou nahrávnia, ktorú majú aj staršie telefóny, a zaslať ako prílohu na spolu@citajmesispolu.sk.

Ceny do súťaže a výhercovia tretieho kola Vianočného punču

Darceky vo vianocnej sútazi

Ďakujem všetkým zúčastneným – vy aj vaše deti ste perfektní!

Kôpka č.1: Farebná Markéta a Míša se ptají vydavateľstva Axióma, leporelá Peppa Pig Words a Squidgy Mud, handrová Maša od Iffi a prekvapko pre maminu. Veronika a Šimonko (č.22), tento balík pocestuje k vám. 

Kôpka č.2: prekrásna a čerstvo vydaná Zornička vydavateľstva Albatros, tvorivá ABeCeDa vydavateľstva Axióma, k tomu obal na knihu od Ivitka a prekvapko pre maminu. Vierka a Zlatovláska (č.7), toto je váš balíček. 

Kôpka č.3: naša nová láska Špinuška vydavateľstva Verbarium, výborná a vtipná A pak se to stalo! vydavateľstva Albatros, kresky Daniely Olejníkovej pre rodičov plus abecedné kresky pre dietko a prekvapko pre maminu. Mave (č.3), balík je tvoj. 

Veľká cena a záverečné žrebovanie? Zajtra (v sobotu) pribudne tu na blogu článok s kompletným opisom finálového balíčka, tak sa vráťte. Žrebovať budeme v nedeľu v noci, aby balík mohol v pondelok ráno cestovať. 

Teraz vaše nahrávky:

0. Malý pampúch, 3r.

 

1. Supermamka Silvie M.M., Madlenka (6) a Lichožrouti

 

2. Supermamka Silvie M.M., Timík (4) a Bajky o zvířátkách

 

3. Supermamka Mave – “Máme ji z knihovny půjčenou.”

 

4. Supermamka Anna, Cilka (4) a Pepík (2), knižka o vláčikoch

 

5. Supermamka E. s Bělinkou

 

6. Supermamka Maca

 

7. Supermamka Viera a Zlatovláska

 

8. Supermamka Mave a prcek

 

9. Supermamka Lenka, Andy a Kometa

 

10. Supermamka Katka a budúca hviezda Národného divadla s monodrámou Malá morská víla

 

11. Supermamka Eva a spoločenstvo Troch prasiatok

 

12. Supermamka Veronika a Samko veršotepec (2r). Čochvíľa začne tie svoje slová rozoznávať už aj v iných textoch, mamka, priprav sa!

 

13. Supermamka Miška a Amélia (2) v ZOO: “Eťe, eťe zwevatka!”

 

14. Supermamka Dorotka o drobcovi, ZOO a veršovankách.

 

15. Supermamka Ľubica, supertato, SUPERTATO OSOBNE!!!, a interview s Jakubkom na tému hasičov, frajeriek a podobne.

 

16. Supermamka Dagmar a Matýsek, Ne, neřeknu!

 

17. Supermamka Iveta, Mia (5) a Guľko Bombuľko.

 

18. Supermamka Eva a Eliška (2.5), Jaro a Podzim

 

19. Supemamka Jarka, ďalší supertato OSOBNE! a rozprávačka Dorotka (3) s tromi mačiatkami

 

20. Supermamka Katka, Zuzanka a bábo. Ako robí havo?

 

21. Supermamka Veronika a Maruška (2.5)

 

22. Supermamka Veronika, Šimonko (3r, 3m) a Nenásytná húsenička.

 

23. Supermamka Veronika, Jakubko (8m) a jeho babababa.

 

24. Supermamka Zuzana  a Šimon (3r) o aučičkach. :)

 

25. Supermamka Zuzana a jej herečka Ninka s Pipi Dlhou Pančuchou. “Ukaš!”

 

26. Supermamka Milka, veľmi malý čitateľ Šimonko a Krtko.

 

27. Supermamka Lenka s Kubkom (1.5r) a Gruffalinkou

 

28. Supermamka Emília  a Alžbetka (3) o dopravných značkách

 

29. Supermamka Zuzka a Ferko, ktorý má veľmi rád obrov.

 

30. Supermamka Zuzka a Marko (3.5) o hasičoch. Preto lebo.

___

Vianočný punč pre vás pripravili títo rytieri, dobrodruhovia, drakobijci a iné rozprávkové bytosti (kliknite, prosím, na obrázok):

Partneri vianočného punču