Najlepšie detské knihy roka 2018

Pod stromček vláčik, ponožky ale aj knihu! A tak musím povedať, že sme sa s Alžbetou aj v tomto roku veľmi rady zúčastnili veľkého knižného….knižkovania. Pod vedením Knižnice pre mládež mesta Košice sme opäť vyberali najlepšie detské knihy roka 2018. (Výber z roka 2017 nájdete kliknutím tuto.) Knižnica tieto Best of tvorí už ôsmy rok, a vždy je to v spojení s knihovníkmi, redaktormi, inovátormi vzdelávania, blogermi a podobne. Patríme medzi nich už druhýkrát aj my dve, už druhýkrát nám pomáha aj naša kamoška Zdenka z blogu Mimi malá knihomilka.

TOP 5 detských kníh v každej z piatich kategórií za rok 2018 zverejnil Martinus vo svojom veľkom katalógu Kniha roka 2018. Tam nájdete aj výber pre dospelých. Katalógy sa ešte stále dajú uchmatnúť na predajniach, prípadne ich nájdete aj v knižniciach. Výber nájdete nájdete v týchto kolekciách.

Každoročný výber Knižnice (teda Top 5, doplnený druhou skvelou päťkou) vo formáte .pdf nájdete na tomto linku.

Kategória 0 – 3 roky

Časť 1. predstavuje Mimi, presnejšie Mimi malá knihomilka, a jej mama Zdenka, blogerka a naša dobrá kamoška.

Časť 2. s Alžbetou z blogu Malý pampúch a zároveň s členkou nášho tímu.

Kategória 4 – 6 rokov

Výber robila Markéta Andričíková z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ v Košiciach a ja, Viki Marcinová, ako prekladateľka, blogerka a propagátorka čítania.

Kategória 7 – 10 rokov

Finálny výber robila dramatoterapeutka Martina Jánošíková z Edudramy.

Kategória 11 – 13 rokov

Časť 1. s Luckou Hlubeňovou, prekladateľkou a knižnou redaktorkou.

Kategória 14 – 16 rokov

Čítacia úderka z portálu Úlet s knihou: Vierka ako knihovníčka a všeobecná dobrá čarodejnica, Petra ako knihovníčka a biblioterapeutka a Lucia ako inovátorka vzdelávania.

Kategória Knihy pre všetkých rokov

Knižky vyberal a predstavuje Tibor Mrkvička Hujdič.

TOP 5 detských kníh, ktoré to dotiahli až do Martinus katalógu Kniha roka 2018 (spolu s dospeláckymi knihamij) nájdete v týchto kolekciách.

Katalóg Knižnice s TOP 10 za rok 2018 v plnom znení vo formáte .pdf nájdete na tomto linku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *