Celé Slovensko číta deťom (a súťaž)

Celé Slovensko číta deťom

Od pondelka do nedele tohto týždňa (od 30.mája do 5.júna) sa deje vec preveliká, presnejšie akcia Celé Slovensko číta deťom. Znamená to, že po celom Slovensku sa v nemocniciach, školách, knižniciach, materských centrách a kde vám ešte napadne ukazujú rozličné osobnosti a známe tváre a čítajú. Naozaj po celom Slovensku, aj tam u vás. Pozrite ich FB, aby vám nič neušlo.

 

Superrodičia čítajú deťom

Aj my chceme prispieť do tejto akcie niečím naviac (a boli by sme začali včera, avšak zabrzdilo nás jedno pokazené vajičko a následne jeden žalúdok, čo už).

Na našom Facebooku aj Instagrame bude prebiehať celý týždeň takáto súťaž:

  • každý deň od utorka do soboty sa objaví na Facebooku aj Instagrame citát s nejakej detskej knihy.
  • vašou úlohou bude tipnúť si/uhádnuť z akej detskej knihy je. Do komentára na tej sieti, na ktorej nás sledujete nám napíšte odpoveď.
  • každý večer vyžrebujeme jednu z facebookových odpovedí a jednu z instagramových odpovedí. Žrebovať budeme zo všetkých, nie iba zo správnych odpovedí. To znamená desať výhercov spolu od utorka do soboty!
  • výhercovia a aj správna odpoveď sa objavia vždy nasledujúce ráno tuto na blogu.
  • na nedeľu je pripravené špeci žrebovanie zo všetkých zúčastnených.

A tu sú výhercovia:

Deň 1: Takže áno, Maťko a Kubko. Výborne!

Bude prsat. Z Facebookových followerov Random.org vyžreboval Marcelku Raduly. Z Instagramových superrodičov zase Iffi. Ďakujeme, blahoželáme, odovzdáme!

A vy ostatní, ešte máte pred sebou ďalších päť hádaniek. Držíme palce!

 

Deň 2: Presne tak, Môj macík. Veľmi dobre! A ešte lepšie, ak ste si ho hneď aj prečítali.
hadanka2

Z Facebookových followerov Random.org vyžreboval Zuzanu PánKošťál. Z Instagramových superrodičov zase Slivníkovo. Ďakujeme, blahoželáme, odovzdáme!

A vy ostatní, ešte máte pred sebou ďalších štyri hádanky. Od obeda do polnoci, držíme palce!

Deň 3: No teda, toto vás prekvapilo. Králíček Sameťáček.

hadanka3 (3)

Americká klasika o plyšovom zajkovi, ktorý sa vďaka láske svojho chlapčeka stane skutočným zajom. Keď chlapec dostane osýpky a prežije len tak-tak, lekár nariadi, aby sa všetko z chlapcovej izby kvôli baktériám spálilo – a teda aj plyšový zajko, chlapcova najobľúbenejšia hračka. A kým zajko leží na smetisku a nerozumie prečo je od svojho chlapčeka tak ďaleko, zasiahne víla, ktorá má moc milovanú hračku premeniť na živú bytosť. Ako dobre, že vydavateľstvo Pragma pripravilo v tomto roku dotlač! Pomerne veľa textu a silný príbeh – ja by som povedala, že približne od piatich rokov.

Z Facebookových followerov Random.org vyžreboval Martinu Sabákovú. Z Instagramových superrodičov zase nick matkolilko. Blahoželáme, rodičovia, a dnes prvýkrát superocko vyžrebovaný jest!

Deň 4: Jiří Trnka a jeho fenomenálna Záhrada. V češtine dostupné v reedícii, v slovenčine v antikvariátoch.

Králíček Sameťáček

Ilustroval a písal ju Jiří Trnka sám, a je to úžasná kombinácia českého humoru a českej láskavosti – a ešte k tomu krásne preložená do slovenčiny. Veľryba v záhradnom jazierku s predplatným časopisu ABC technik alebo zlostná mucha spadnuvšia do mlieka a zababraná sadzami? A píše na stenu? To jedine v knihe českého autora. Prekrásna spomínacia recenzia tuto, aha.

Z Facebookových followerov Random.org vyžreboval Veroniku Pizano. Z Instagramových superrodičov zase nick zuskasp. Blahoželáme, supermamky, spojíme sa s vami na sieťach!

Deň 5: Muj medvěd Flóra. Daisy Mrázková. Český poklad.

flora (1)

Nesmierne láskavý príbeh o zahodenom macovi, písaný vlastne veľmi nerozprávkovo. Ilustrovaný skôr obrazmi než obrázkami, nakoniec, ako vlastne všetky knihy tejto českej autorky.

Z Facebookových followerov Random.org vyžreboval nick Matka MicskaZebra Waldi. Z Instagramových superrodičov zase nick farbakl. Blahoželáme, supermamky, spojíme sa s vami!

Vo veľkom finále boli zo všetkých zúčastnencov vyžrebované dve supermamky:

Z rodičom sme žrebovali z jediného dôvodu: lebo deti čítajú iba ak čítajú rodičia. Tak nech rodičia čítajú!

  1. Katka Janekova Lenkova z Facebookových fanúšikov. Katka od nás dostane jednu kópiu prekrásnej, snovej a jedinečnej Dity P.  Nie je totiž kuchárska kniha ako kuchárska kniha, a toto je viac oslava života než kuchárska kniha.
  2. kessinqa z Instagramových fanúšikov. Ona od nás zase dostane kúsok z the Finnish weird, teda z fínskeho divného. A je to práve Literární spolek Laury Sněžné.

ditap-denik-dity-p2-obalka

literarnispolek

O čo súťažíte?

  1. Nuž, citáty vás môžu inšpirovať k tomu čo by ste si mohli večer s deckami prečítať. A to je výhra sama osebe.
  2. Ale súťažíte o kalendár s ilustráciami z Potuliek Susan Bernerovej, ňuňuňu! Chooze Shop, ktorý vás obdarovával už vo Vianočnom punči je veľký fanúšik naozaj dobrých detských kníh, stačí pozrieť ich fotografie z predajne. Jeden poklad vedľa druhého. No a teraz nás zahrnul jedným veľkým setom potulkových kalendárov. Potulkový kalendár je parádna vec a dá sa použiť na steny detskej izby aj dávno potom čo ste ho prestali používať.
  3. No a nakoniec v nedeľu prebehne finálová žrebovačka, kde vyžrebujeme dvoch rodičov (dve mamky alebo dvoch ockov alebo nejakú kombináciu), ktorí dostanú niečo špeci pre seba. Pretože dietko číta iba ak číta rodič!

Rok v městečku od Chooze Shop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *