Vaša mapa k Prečítanému letu od Roba a Edit

Milí rodičovia,

máme pre vás mapu.

Toto Prečítané leto je skutočne vec neuveriteľná. Toľko tvorivej energie, ktorá sa nám tu zhromaždila…čudujem sa, že zatiaľ nikto z nás nepoletuje. Sme v druhej polovici tohto parádneho projektu, a máme pre vás MAPU!!!

Náš kamarát grafik Robo, ktorý pre nás po nociach pripravoval fenomenálne infografiky ku Prečítanému letu si opäť sadol a začal kresliť Krajinu prečítaného leta. Vymysleli sme ju pre vás tak, aby si decká mohli letom a jednotlivými témami prechádzať opäť a vymaľovávať podľa seba.

A potom. A potom, kamaráti. Potom naša milovaná Edit Sliacka, ktorá – tiež ako Robo – poriadne nevie kde jej hlava stojí uvidela Robovu mapu, rozosmiala sa a povedala, Dajte, dajte aj mne, ja mám nápad!

Tak pre vás máme mapu. Je taká krásna, že ju môžete pokojne zavesiť do detskej na stenu a spomínať na toto úžasné Prečítané leto. Môžete ju dať deťom dokresliť a dovymaľovať. Alebo si môžete vybrať úplne čierno-bielu verziu, a nechať deťom nech sa vyřádia. Je to na vás. Je to na vás, toto je už celkom vaša mapa!

Kliknutím sa dostanete k .pdf súborom. A potom už len tlačte, maľujte, zdieľajte kamošom, vešajte na steny a radujte sa.
mapa precitaneho leta farebná

A ešte jedna vec: chceme vás poprosiť o pomoc.

Tento náš kamoš Robo presedel nad infografikami a všetkými ostatnými materiálmi (a ešte stále sa čosi varí, ale musíme to držať v tajnosti) mnoho tvorivých hodín – teda, potom čo sa vrátil zo svojej vlastnej práce večer domov. Robil to všetko láskavo a ochotne (namojdušu, veľmi trpezlivo), bez nároku na akúkoľvek odmenu. Ak viete koľko stojí práca kvalitného grafika, určite viete, že by to nebolo len tak. Ja sama mu to viem vrátiť len v drobnôstkach.

Chceme vás poprosiť, aby ste drobnôstkami prispeli aj vy, ak si myslíte, že táto práca za to stojí. Chlapec nás o toto samozrejme nežiadal, je to môj vlastný pokus ako jeho prácu aspoň čiastočne odmeniť. V žiadnom prípade žiadne pocity viny – ak sa vám táto myšlienka prieči, nemárnite čas nechuťou. Ale ak sa vám pozdáva, budeme vďační. Ak sa vám pozdáva, prispejte podľa vlastného uváženia: od dobrej kávy až po dobrý obed.

Platbu sme vymysleli cez Paypal Donate Button. Použiť ho môžete aj bez toho, aby ste mali Paypal účet, stačí obyčajná Visa alebo Maestro karta. Peniaze pôjdu na účet, ktorý je registrovaný pre Čítajme si spolu, a budú vašim darom. Najneskôr ku koncu mesiaca, tj. ku koncu Prečítaného leta, budú prevedené jemu. Viac z jeho práce si môžete pozrieť tuto.Či ho už podporíte alebo nie, ďakujeme, že aj vy patríte k rodičom, ktorí chcú s deťmi zažívať niečo skutočné.

Pekné cestovanie mapou prajeme!

Jeden komentár ku “Vaša mapa k Prečítanému letu od Roba a Edit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *