10 najlepších knižiek pre deti do troch rokov za rok 2016

K novému roku zákonite patrí nejaký ten sumár, rebríček, nejaké uzavretie toho, čo bolo. Aj my s Alžbetou sme si sadli. Vznikol z toho tento článok. A ak sa v týchto dňoch nachádzate v Žiline, v žilinskom Artfore nájdete špeci poličku s detskými knižkami – a presne podľa nášho článku!

Juj, to sme nečakali. Veru, ani jedna z nás. Sme veľmi vďačné, a je to tiež veľký záväzok. Ďakujeme, že ste s nami!

Január je zvyčajne takým prestupným časom v roku: Nový rok sme už oslávili, no obdobie sviatkov ešte celkom nevyprchalo. Práve preto sa v tomto článku dívame na tie najzaujímavejšie tituly, ktoré sa na našom trhu objavili pre deti do troch rokov. Je to trochu komplikovaná veková skupina: keďže deti v tomto období sa iba učia hovoriť, vydavateľom sa častokrát zdá zbytočné investovať do kvalitného sprievodného textu, a snažia sa miesto toho deti zaujať ilustráciami. Častokrát aj skĺzavajú ku ukričaným a nevkusným knižkám, ktoré sa majú deťom iba “zapáčiť” na prvý pohľad.

A to je veľká škoda, pretože autori ako Eric Carle alebo Petr Horáček už dávno dokázali, že  knižka pre najmenšie deti môže byť hravá, ľúbivá, no pritom nemusí skĺzavať do priemernosti. Veď si len skúste s vašim drobcom čítať Nenásytnú húseničku a potom leporelo s medveďom a Mášou. Po úvodnom nadšení z Maše sa jednoznačne bude vracať k Húseničke, pretože tá sa s ním rozpráva ako so skutočným čitateľom – hoci on má iba necelý rok.

Nuž a zvyšok nájdete na Eduworld.sk. Klikajte tuto! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *